Aantal kilometer: 16 (+ 450m. stijgen en 500m. dalen)
Goed, vannacht heeft het dus écht, écht, écht, écht hard gewaaid. Tarptent is, met behulp van de blokken hout en stenen, blijven staan.
Om 6.30 uur begin ik met wandelen. Dit is een veel belopen deel van de PPT: er is een overdaad aan markering en wegwijzers en het pad is een soort Via Gladiola omringt door wilde bloemen. Ik vlieg door de kilometers en over de PPT!
Bij Ogradenica, een gehucht bestaande uit een kapel (inclusief non) en een paar huizen, pauzeer ik om water te filteren. Niet veel later, op een geweldig uitzichtpunt met ***internet-bereik, blog ik wat.
En wandeling over een karrenspoor, door bossen en langs een steile afgrond volgen. Rond 12.30 uur kom ik aan bij de ruïnes van fort Kosmač, welke op een steenworp van een doorgaande weg ligt.
Ik was van plan hier te bivakkeren, hoog boven de baai, maar…
- deze plek is onbeschut (risico op een weg-gewaaide Tarptent),
- de nabijgelegen weg wordt opnieuw geasfalteerd (weg rust),
- ik heb gisteren op de één of andere manier mijn e-reader gesloopt (weg vermaak)
Geheel volgens verwachting en niet-op-schema stopt er een propvolle bus bij de bushalte. Ik en rugtas passen er ook nog bij. Yeah! Twintig minuten lang slingeren we rapido naar beneden. Staand voorin, geniet ik van een sterrenuitzicht.
Gelukkig remt de chauffeur ferm voor iedere drempel en bocht. Geheel in stijl leggen we de rit naar kustplaats Budva toeterend af. Deze ervaring is iedere cent van de € 1,50 waard.
Op naar een douche.
Op naar een restaurant met fatsoenlijk eten.
Dit blog is geschreven op een slimme telefoon tijdens het hiken van het Kustpad; er kunnen daarom fouten in staan.
Meer weten?
Lees dit blog met alle praktische informatie (inclusief GPS-tracks en waypoints) over het wandelen van de PPT.
Heb je iets aan deze informatie? Lees je mij blog met plezier?
Trakteer mij op een kop koffie – wandelen en bloggen maakt dorstig!
Heerlijk, mooi, rustige dag. Lekker gegeten op de valreep. Geen wind meer? Prachtige foto’ s.
Dank je wel 🙂